За СТДБ - Ръководни органи
 
 


Тракийски дружества

ВЪРХОВЕН КОМИТЕТ
 8 май 2021 г.

Красимир Андреев Премянов - Председател

Заместник председатели:

Петър Янков – председател на ТД  "Капитан Петко Войвода", Перник

Маргарит Петров - председател на ТД "Бойко чавдаров", Харманли

Гено Пухов - председател на ТД „Яни Попов”, Созопол

Кирил Киряков - председател на ТД "Лазар Маджарров", Сливен

I.Членове юридически лица

СТДБ - Красимир Андреев Премянов

ТНИ - член кор. проф. Васил  Костадинов Проданов

ТФ „Капитан Петко войвода“, Хасково - Стефан Иванов Танев

ТСНИ „Завръщане към корените“ и „По обратния път на дедите ни“ - Божанка Петрова Богданова

ТНИ „По пътя на преображенци“ - Димо Карабелов

II. Структури на СТДБ

ТМСБ - Десислава Николаева Костова

ТЖСБ - Иванка Богданова Мечева – Колева

ТЖСБ - Петра Филипова Мечева – почетен председател

 ЦКМБ - Ангел Иванов Петров

ЦК „Родопи“ - Величко Станиславов Пачилов

В. „Тракия“ - д-р Ваня Иванова

Сайт  на СТДБ - д-р Ваня Иванова, гл. редактор

Клуб на ветераните - Недялко Димитров Комнев

ЦС на тракийските читалища  - Диана Стойчева Славова

III. Тракийски дружества

Стефан Кънев Колев - ТД „Странджа“, Бургас

Лазар Налбантов - ТД „Странджа“, Бургас

Станка Костова Димитрова - РТД, Варна

Веска Андреева Димова - РТД, Варна

 Цанко Георгиев Атанасов - ТД „Одринска епопея“, Стара Загора

 Михаил Николаев Вълов - ТД „Тракия“, Ямбол

Кирил Петков Сарджев - ТД „Георги Сапунаров“, Хасково

Геновева Петрова Божкова - ТД „Тракия“, Русе

Нели Анастасова Ташева - ТД „Стоян Мавродиев“, Търговище

Мария Пенева Найденова - ТД „Стоян Мавродиев“, Търговище

Паулина Любомирова Петрова - ТД „Царевец 2011“, Велико Търново

Кирил Илиев Киряков - ТД „Лазар Маджаров“, Сливен

Петър Атанасов Янков - ТД „Капитан Петко войвода“, Перник

Мария Илична Грудева - ТД „Тракия“, Одеса

Георги Йорданов Йорданов - ТД „Войвода Руси Славов“, Пловдив

Краснодар Иванов Беломорски - ТД „Тракия“, София

Костадинка Пеева Димитрова - ТД „Капитан Петко Войвода“, Казанлък

Гено Тодоров Пухов - ТД „Яни Петров“, Созопол

Ели Ангелова Воденичарова - ТД „Родопи“, Асеновград

Здравко Александров Огнянов - ТД „Орфей“, Доспат

Василка Георгиева Вангелова  - ТД „Тракия“, Свиленград

Тодор Петков Каваков - ТД „Капитан Петко Войвода“, Димитровград

Маргарит Тодоров Петров - ТД „Бойко Чавдаров“, Димитровград

Елена Алексиева Мурджева - ТД „Одринска епопея“, Поморие

Веселина Щерева Йонкова - ТД „Николай Хайтов“, Бяла

 Веселин Стоянов Костов - ТД „Тракия 1922“, Крумовград

Мариана Делчева Ликова -ТД „Тракийско сърце“, Кърджали

ТД „Капитан Петко Войвода“ Карнобат I

Милка Ковачева - ТД „Тракия“, Карнобат II

 Николай  Христов Димитров - ТД „Тракия“, Айтос

Илко Маринов Илиев - ТД „Руси Славов“, Нова Загора

Антон Георгиев Георгиев - ТД „Подем“, Плевен

Михаил Димитров Димитров - ТД „Тракия“, Любимец

Росен Бонев Русев - ТД „ Георги Кондолов“, Симеоновград

Никола Георгиев  Илчев - ТД „Яни Попов“, Ивайловград

 Генчо Танев Иванов - ТД „Фере“, Ракитница

 Андрей Василев Печилков,  Смолян

 Кера Иванова Тошева - ТД Тракия“, Община Родопи, Пловдив

Божанка Асенова Николова - ТД „Лазо Лазов“, Средец

 Маринка Грудева Василева, ТД в с. Генерал Инзово

Петър Петров - ТД „Родолюбие“, Велики Преслав

Димитър Мирков Стоянов - ТД „Димитър Маджаров“, Маджарово

Лазар Япаджиев, Тракийско дружество, Несебър

Тракийско дружество, Велинград

Златко Петков Попчев, ТД Тракия , Шумен

Георги Бъклев, ТД „Димо Джелебов“, Малко Търново

IV.Индивидуални членове

Акад. Георги Георгиев Марков – историк, общественик

 Ина Николаева Лулчева - адвокат  в Софийска адвокатска колегия

 Георги Славчев Михов -  чл. кор., професор, дтн

 Иван Йорданов Димитров - Гранитски - чл. кор. на БАН, писател, народен представител

 Стати Василев Статев - проф. дин

Георги Недев Янков - заслужил проф. на УНСС

Делчо Радев Порязов - проф. дин

Румяна Русева Желева - доц. д-р по право

 Снежанка Цокова Тодорова - Федотова - председател на УС на СБЖ

 Илко Климентов Шивачев -  посланик

 Георги Димитров Димитров - посланик

Люцкан Кирилов Петров – дипломат, д-р по международно право

 Динко Любомиров Странски - лекар, д-р по медицина

 Румяна Малинова Тодорова - лекар

Ваня Петрова Стоянова - д-р, историк, научен секретар на ТНИ

Динко Вълчев Желев - д-р по политология

 Мария Георгиева Божкова, Софийско тракийско дружество

Огнян Добринов Казанджиев - Старозагорски митрополит Киприан

Елена Алекова Христова - д-р, филолог

Тодор Костов Бояджиев - генерал

Донка Димитрова Петрова - финансист

Чавдар Георгиев Георгиев - инженер

Стефан Венелинов Начев - инж. строител

Василий Ахилес Мелиус - инж. строител

Симеон Игнатов Василев - журналист

Хайагашод Азад Агасян - композитор

Тодор Кирев Тодоров - доцент

Георги Митринов - доцент

Евгени Захариев Кирилов - дипломат, филолог

Алексей Юриевич Беленкий - проф. дин

Юлия Йорданова Григорова - лекар

Дора Илиева Янкова - общественик

 Кирил Петров Йорданов - юрист, бивш кмет на Варна

Ангел Делчев Коджаманов - общественик, бивш областен управител на Кърджали

Хубен Стефанов Стефанов - поет и общественик

Георги Манолов - строителен инженер, бивш кмет на Свиленград

Калинка Згурова - народна певица

Вяра Стойкова Жекова, доц. д-р по политология

 Румен Янков – гл. експерт в държавната администрация

Маринела Грудева – професор, д-р по психология

Геновева Михова - доцент, ТНИ Варна

Павел Демиров – професор във Военна академия

Илиян Янчев, кмет на Малко Търново

Александър Чъкърък, Одрин

ЦР на СТДБ

Красимир Премянов - председател

Ген. Тодор Бояджиев - зам.председател

Михаил Вълов - зам.председател

Краснодар Беломорски  - зам.председател

Стефан Начев - главен секретар

Петра Мечева

Елена Мурджева

Цанко Атанасов

Ангел Петров

НВП Киприан

проф. Ст. Статев

Чавдар Георгиев

Илко Шивачев

Кирил Йорданов

член кор. проф. Васил Проданов

член кор. проф. Георги Михов

Десислава Костова

Кирил Сарджев

член кор. Иван Гранитски



 

 
       
 
© 2011 - Съюз на Тракийските Дружества в България
уебдизайн